35 РОКІВ З ДНЯ ПРОГОЛОШЕННЯ ДЕРЖАВНОГО СУВЕРЕНІТЕТУ.


... Декларація ухвалювалася в умовах, коли більшість у парламенті        становили комуністи. До останнього не було ясно, чи вона взагалі пройде.
На той час радянський союз вже перебував у стані глибокої політичної і соціально-економічної кризи. Відцентрові процеси у союзних республіках  ставали дедалі потужнішими.

Ухвалення Декларації стало сигналом і точкою відліку — що відновлення союзу не буде, що Україна буде!
    За цим стояли імена тих  які вже  відійшли у вічність а саме:  Ігор Юхновський, Левко Лук’яненко, В’ячеслав Чорновіл, Дмитро Павличко, Степан Хмара, Михайло Горинь, Володимир Яворівський, Ірина та Ігор Калинці, та інші. Хтось був у складі Народної Ради, хтось працював у робочих групах, а хтось — у залі, де доводилося переконувати проголосувати "за".

        Варто подякувати всім, хто тоді боровся і відстоював Україну. За ці принципи ми продовжуємо боротися і сьогодні — 35 років потому…
Сьогодні українські воїни захищають не лише територіальну цілісність країни, а й ті принципи, які були вперше задекларовані у 1990 році: недоторканність кордонів, політичну незалежність, право народу насамовизначення, демократичні цінності та власний шлях розвитку.                                       
          35 років Декларація залишається живим документом — дороговказом, актуальність якого лише посилилася у світлі новітньої боротьби за свободу. Її ухвалення стало початком нової епохи — доби української незалежності, яка триває і сьогодні, попри всі виклики, загрози й війну.
У Незалежній Україні 16 липня відзначається як важлива історична дата.

 


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День фахівця

Як ми подорожували ...